Žemės diena

Gamtosauginis komitetas Žemės dienai paminėti organizavo įvairias veiklas. Kovo 20-ą dieną  IIg klasės mokiniai miestelio Meilės saloje kūrė gamtos meną, rinko šiukšles, kabimo inkilėlius ir, grįžę į gimnaziją, dalyvavo protmūšyje, o Ig klasės mokiniai sukūrė plakatą Žemės dienai. Per pamokas vyko Godos ir Gabijos sukurtos laidos klimato kaitos tema ,,Klausimėlis“ premjera ir diskusijos.  Dar viena komanda dalyvavo veiksmo valandoje Krakių miestelyje ,,Žiedinė ekonomika“.

Iniciatyva „Mokomės žaisdami“

Gamtosauginio komiteto nariai moko rūšiuoti atliekas ir būti pilietiškais mažuosius savo draugus. Šį kartą pamokėlė vyko pas pirmokus. Jie ne tik sužinojo, kaip taisyklingai rūšiuoti, bet ir dalyvavo praktinėse veiklose. 

Klimato kaitos savaitė gimnazijoje

Jau treti metai Gamtosauginis komitetas organizuoja Klimato kaitos savaitei skirtus renginius. Šiemet gimnazijos mokiniai dalyvavo Nacionaliniame aplinkosaugos egzamine, buvo sukurta ir nufilmuota laida „Klausimėlis“  klimato kaitos tema.  K. Kaltenio dendrologiniame parke vyko edukacinis užsiėmimas  „Kaip užsiauginti medį“. Partneriai – Josvainių girininkijos darbuotojai. Į edukaciją vyko ir medžių sėklas rinko gamtosauginio komiteto nariai.

Gamtosauginės Žaliosios vėliavos įteikimo ceremonija

Jau antrus metus Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazija dalyvauja Gamtosauginių mokyklų programoje. Šiais metais buvome apdovanoti Aplinkosauginio švietimo fondo Žaliąja vėliava ir sertifikatu. Į renginį atvyko Gamtosauginių mokyklų tinklo koordinatorius Renaldas Rimavičius bei Kėdainių ,,Atžalyno” gimnazijos, Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena” ir Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos gamtosauginio komiteto nariai. Šioms ugdymo įstaigoms Žalioji vėliava buvo įteikta ne pirmą kartą. Džiaugiamės, kad esame įvertinti ir dėkojame visiems, kurie palaiko ir vertina Gamtosauginio komiteto veiklas. Tikime, kad einame teisingu keliu.

 

2023-10-25

Protmūšis ,,Drauge nugalėsime bakterijų atsparumą antibiotikams“

Lapkričio 8 dieną penki gimnazijos 7-8 klasių mokiniai dalyvavo Kauno apskrities I etapo protmūšyje ,,Drauge nugalėsime bakterijų atsparumą antibiotikams“, kurį organizavo Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Kėdainių rajono savivaldybės švietimo pagalbos tarnyba. Komandai sekėsi labai gerai (pagal surinktų taškų skaičių jie buvo antri). Mokiniai ruošdamiesi konkursui daug sužinojo apie neteisingo antibiotikų vartojimo padarinius, o įgytomis žiniomis galės dalintis su kitais. Iš Kėdainių jie grįžo praturtėję geromis emocijomis ir įgiję dar daugiau pasitikėjimo savo jėgomis.
Mokinius protmūšiui paruošė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Jūratė Petraitienė ir mokytoja Jolanta Varnienė.

Judumo iššūkis

Gamtosauginis komitetas  Europos judumo savaitės metu suorganizavo dviračių žygį maršrutu Krakių gimnazija–Plinkaigalis–Barkūniškis–Vaitiekūnų piliakalnis–Šušvės užtvanka–Krakių gimnazija. Kelionė buvo išties įspūdinga. Visus džiugino saulėta diena ir nuostabi gamta, jaukus poilsis prie Seno malūno ir nepaprasto grožio vaizdai nuo Vaitiekūnų piliakalnio.  Žygeivius pralinksmino netikėtas gimnazijos direktoriaus siurprizas  kelionės metu – saldus energijos užtaisas. O energijos ir ištvermės tikrai prireikė, nes grįžti teko prieš vėją!  Bet linksma, draugiška ir labai sportiška komanda pasiekė finišą!

2023-09-21

Iniciatyva „Mokome žaisdami“

Gamtosauginio komiteto nariai ne tik skatina mokyklos bendruomenę rūšiuoti atliekas, bet ir mielai lankosi pas pradinukus, kalbasi su jais. Gintarė, Goda , Gabija ir kiti nariai pasakoja mažiesiems, kodėl žmonės turi būti atsakingi, kodėl svarbu saugoti gamtą ir taupyti žaliavas, bei moko juos teisingai rūšiuoti.

Integruotos biologijos-chemijos pamokos

Gegužės ir birželio mėnesį gimazijoje vyko “Bioplastiko gaminimas ir jo savybių tyrimas” ir Krakių miestelio tvenkinių ekosistemos, vandens taršos tyrimas. Gamtiniai ir cheminiai indikatoriai”.

Žaliųjų idėjų festivalis 2023

Birželio 5 dieną gimnazijos gamtosauginio komiteto nariai dalyvavo  Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotame Žaliųjų idėjų festivalyje 2023. Mokiniai domėjosi  inovatyvių žaliųjų technologijų pristatymais, dalyvavo diskusijose, edukacijose ir dirbtuvėse. Pasisėmę  naujų idėjų kitų metų gamtosauginei veiklai, komiteto nariai  ir toliau stengsis   prisidėti prie tvaresnės Lietuvos kūrimo ir kvies tai daryti visą mokyklos bendruomenę.

Džiugu, kad visiems dar užteko jėgų ir noro pasižvalgyti po Vilniaus senamiestį.

Aplinkosauginė akcija „Darom“

Sulaukus gražesnio oro, mūsų gimnazijos bendruomenė susiruošė į aplinkosauginę akciją „Darom“. Akcijos tikslas – ne tik pagražinti mokyklos ir seniūnijos aplinką, bet ir galimybė mokiniams linksmai bei prasmingai leisti laiką gamtoje.

Gamtosauginė diskusija

Vasario 9 d. skaitykloje vyko diskusija „Atliekų rūšiavimas mūsų gimnazijoje“. Jos metu bendruomenės nariai buvo supažindinti su vykusio tyrimo rezultatais, kurie atskleidė, kad mums vis dar sunkiai sekasi rūšiuoti atliekas. Diskusijos dalyviai išryškino esamas problemas ir ieškojo jų sprendimo būdų. Diskusiją organizavo Gamtosauginis komitetas. Dėkojame dalyviams!

Edukacija rudenėjančioje pelkėje

Gamtosauginio komiteto nariai vyko į Kauno marių regioninį parką, kur  dalyvavo edukacinėje išvykoje ,,Atradimai pelkėje“. Mokiniai susipažino su pelkių ekosistema, ypatingais pelkių augalais ir rezervatiniu mišku.

Integruota biologijos – pasaulio pažinimo pamoka 2 kl. mokiniams „Aplinką reikia saugoti“

 Mokiniai ne tik daug sužinojo apie vandens, sausumos ir net kosmoso užterštumą šiukšlėmis, bet ir mokėsi rūšiuoti atliekas mokyklos rūšiavimui skirtose talpose bei mokyklos komposte.

Miško tyrinėjimai

Pasidžiaugti saulėta diena ir ieškoti bundančio pavasario ženklų į mišką susiruošė gimnazijos gamtosauginio komiteto nariai. Pamoką gamtoje išmokti lengviau, kai tiriamą objektą galima paliesti, užuosti, o teorines žinias palyginti natūralioje aplinkoje. Mokiniai tyrinėjo pabudusį skruzdėlyną, pagal žievę atpažino medžius, mokėsi orientuotis aplinkoje, saugiai sukurti laužą, o svarbiausia – nepalikti žmogaus viešnagės miške pėdsakų.

2022-03-27

Sumanaus moksleivio akademija

Ig ir IIg kl. mokiniai dalyvauja VDU Žemės ūkio akademijos organizuojamame projekte ,,Sumanaus moksleivio akademija“. Projektas skirtas moksleivių pasirinktos mokslų krypties žinių bei įgūdžių lavinimui. Pirmojo užsiėmimo metu gimnazistai išklausė paskaitą ,,Tvarus vartojimas – ar jis svarbus moksleiviui, verslininkui, inžinieriui, gamtininkui, ekologui“. Mokiniai ne tik daug sužinojo apie tvarų vartojimą, bet ir patys siūlė idėjas tvariai gimnazijos ateičiai.

 

 

 

 

 

 

2022-02-02

Klimato kaitos savaitė

Gamtosauginis komitetas Klimato kaitos savaitės metu organizavo net keletą renginių. Iniciatyvoje „K. Kaltenio pėdomis“ dalyvavo 6 klasės mokiniai ir pradinukai, vieni Skinderiškio dendrologiniame parke rinko medžių sėklas, o kiti pasėjo jas į savo lysves edukacinėse erdvėse. Mokiniai su nekantrumu lauks dygstančių pilkųjų, rausvažiedžių ir geltonžiedžių kaštonų, magnolijų, valgomųjų kaštainių ir kitų medelių. Pradinukai stebės, prižiūrės išdygusius augalus, vėliau medelius persodins į gimnazijos parką.

Kūrybinėse dirbtuvėse ,,Ledo gėlės“ dalyvavo visi mokiniai. Jie iš antrinių žaliavų gamino gėlių žiedus, kuriais papuošė gimnazijos teritorijoje augantį raugerškio krūmą.

IIg klasės mokiniai dalyvavo virtualiame Žaliosios politikos instituto suorganizuotame protmūšyje, skirtame atkreipti dėmesį į klimato atšilimo keliamas problemas.

IIg–IIIg klasių mokiniai stebėjo ir aptarė kino filmą apie Gretą Thunberg „Aš esu Greta“.

Gamtosauginis komitetas dėkoja visiems už aktyvų dalyvavimą ir bendradarbiavimą.

2021-11-03

Integruota chemijos ir biologijos pamoka

IIg kl. mokiniai dvi pamokas buvo tikrais gamtos tyrinėtojais. Jie tyrė visų krakiškių pamėgto antrojo kanalo vandens taršą. Su chemijos mokytoja mokiniai nustatė fosfatų, nitritų ir nitratų kiekį, vandens kietumą ir kitus rodiklius. Su biologijos mokytoja tyrinėjo vandens bestuburius, augalus, dumblius ir pagal juos nustatė užterštumą. Dalis mokinių tyrimų metodiką puikiai įsisavino dirbdami su Momolab dėstytojais, todėl dabar patys mokė kitus. Nepabijoję blogo oro, dumblo, jame gyvenančių lervų ir kitų įdomių gyventojų, visi noriai atliko tyrimus ir taip įgijo patirties.

2021-09-24