„Tėvų linijoje“ psichologų konsultacijos jau ir el. laiškais

Profesionalios psichologų konsultacijos visais klausimais, susijusiais su vaikų ir paauglių auginimu, auklėjimu, jų elgesiu, taip pat tarpusavio santykiais, nuo šiol „Tėvų linijoje“ teikiamos ne tik telefonu, bet ir el. laiškais.

Dabar konsultacijos prieinamos ir būnant užsienyje

Nuo 2017 m. rudens Paramos vaikams centre veikiančioje „Tėvų linijoje“ papildomai konsultuoti el. laiškais pradedama, siekiant didinti psichologinių paslaugų prieinamumą ir suteikti galimybę dar daugiau tėvų, įtėvių, globėjų, senelių gauti profesionalią pagalbą.

„Pastebime, kad kai kuriems tėvams savo rūpesčius nėra paprasta papasakoti paskambinus. Jiems saugiau būtų sunkumus aprašyti ir klausimus suformuluoti raštu. Kitiems sunku ištaikyti paskambinti linijos darbo valandomis, nes tuo metu neturi galimybės ramiai pasikalbėti. O parašyti laišką ir perskaityti gautą atsakymą galima sau patogiausiu metu“, – naujos paslaugos privalumus vardina „Tėvų linijos“ vadovė, psichologė Jūratė Baltuškienė.

Be to, dabar, parašę el. laišką, konsultaciją gali gauti ir užsienyje gyvenantys Lietuvos tėvai, kurių ne vienas yra išreiškęs poreikį pasitarti su „Tėvų linijos“ psichologais. Telefonu tokios galimybės nėra – paskambinti galima tik iš Lietuvos.

Visi klausimai – svarbūs

Tiek skambinti, tiek parašyti į „Tėvų liniją“ ir pasitarti galima apie pozityvios tėvystės principais paremtą, nesmurtinį vaikų ir paauglių auklėjimą, apie jų savijautą, elgesį, poreikius. Galima pasikonsultuoti, kaip kurti ir palaikyti santykius su vaikais bei paaugliais, spręsti konfliktus, kaip su jais kalbėtis įvairiomis temomis. Psichologai pateikia rekomendacijų, kaip priimti visus vaikų ir paauglių jausmus ir kaip mokyti juos saugiai išreikšti.  Taip pat padeda patiems tėvams, kai reikia palaikymo, norisi išsikalbėti, pasidalinti rūpesčiais, susidūrus tiek su įtemptomis kasdienėmis, tiek su krizinėmis situacijomis. „Neskirstome klausimų ar situacijų į svarbias ar mažiau reikšmingas. Visos šeimos susiduria su individualiais sunkumais, visiems iškyla įvairių klausimų ir jie visi yra svarbūs. Todėl į „Tėvų liniją“ kviečiame drąsiai skambinti ir rašyti, kai tik norisi pasitarti ar nusiraminti“, – sako J.Baltuškienė.

Skambinkite nemokamu numeriu 8 800 900 12 ir rašykite el. paštu tevulinija@pvc.lt  tiek kartų, kiek reikia, nes nei pokalbių, nei laiškų skaičius nėra ribojamas. Pasikalbėti su psichologu galima dar tą pačią dieną 9-13 val. ir 17-21 val., o į laišką atsakoma per 5 darbo dienas. Daugiau informacijos: www.tevulinija.lt

Apie Paramos vaikams centrą

Nevyriausybinė organizacija „Paramos vaikams centras“ nuo 1995 m. teikia psichologinę, socialinę, teisinę pagalbą šeimoms ir vaikams, išgyvenantiems psichologinius sunkumus, o specialistams – metodinę pagalbą. Vykdomos programos: „Big Brothers Big Sisters“, „Antras žingsnis“, „Vaikystė be smurto“, „Pozityvi tėvystė“, „Tėvų linija“. Daugiau informacijos: www.pvc.lt

Edukacijos vaikams

Edukacijos vaikams – puikus būdas paįvairinti ugdymo procesą, suteikti vaikams galimybes sužinoti daugybę įdomių dalykų. Edukacijos vaikams būna įvairios – jos vyksta darželiuose ir mokyklose, arba vaikai į edukacijas vyksta su bendramoksliais ar šeima. Edukacijų dėka yra įtvirtinami bendrieji vaikų įgūdžiai, stiprinamos kompetencijos, plečiamas akiratis, mokomasi naujų dalykų. Toliau skaitykite …

Įvardijo, kurios programėlės galėtų padėti surasti dingusį vaiką: ragina nedelsiant jas įdiegti

Tėvai vis dažniau naudojasi technologijomis, kad galėtų stebėti kur yra ir ką veikia jų atžalos.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/login/progresas/kibernetinis-saugumas/ivardijo-kurios-programeles-galetu-padeti-surasti-dingusi-vaika-ragina-nedelsiant-jas-idiegti-95578477

Prisidės stabdant patyčias: visą lapkritį pradinukams dovanos „Neapykantai STOP“ draudimą

Patyčių mastas Lietuvoje nemažėja: su jomis iki šiol susiduria net 2 iš 3 vaikų. Kovoti su patyčiomis padeda žinios, laiku suteikta pagalba ir viešumas. Draudimo bendrovė „Compensa Vienna Insurance Group, norėdama prisidėti prie patyčių prevencijos ir pagalbos jas patiriantiems pradinukams, visą lapkričio mėnesį dovanoja „Neapykantai STOPdraudimą. Pirmąjį žingsnį turės žengti tėvai – savo vaiką užregistruoti iniciatyvos tinklapyje

Pokytis mokyklose

Vieni vaikai kenčia tyliai, bijo kreiptis pagalbos, nes netiki, jog suaugusieji gali padėti, dalis  atsiriboja nuo draugų, savo pomėgių, kai kurie prašo tėvų pakeisti mokyklą. Pradinukai, pasak psichologės Karolinos Gurskienės, dar sunkiai geba maskuoti emocijas, tad, pastebėjus, jog vaikas neramiai miega, bijo užmigti, nebenori eiti į mokyklą, svarbu neatidėlioti pokalbio ir ieškoti būdų padėti vaikui. 

Patyčios ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų, net internete jau tapo kasdieniu reiškiniu, tad kuo anksčiau suaugusieji pripažins, kad jos vyksta ir imsis veikti, tuo pagalba vaikui ir jo šeimai bus efektyvesnė. 

„Suprantame patyčių mastą ir norime padėti su jomis susiduriantiems vaikams bei jų tėvams, todėl pradedame iniciatyvą – visą lapkritį pradinių klasių mokiniams dovanojame „Neapykantai STOP“ draudimą. Patyrus bet kokias patyčias, suteiksime psichologinę ir teisinę pagalbą“, – komentavo „Compensa Vienna Insurance Group“ Savanoriškų standartinių draudimo produktų grupės vadovas Audrius Kikutis.

„Patyčios sustoja tik stabdomos, o jei vaikams jas stabdyti pasidaro per sunku, už jų nugarų turi stovėti „stabdį paspausti“ galintys tėvai ar kiti suaugusieji. Jie patyčias gali stabdyti kalbėdamiesi su vaikais, kreipdamiesi į mokyklos administraciją ir reikalaudami susisiekti su skriaudėjo tėvais, prireikus, kreipdamiesi į psichologus ar teisininkus, kad šie suteiktų reikiamą pagalbą ir informaciją, kai patiems su tuo susidoroti nebeužtenka žinių ar galios“, – pabrėžė psichologė.

K. Gurskienės žodžiais, tėvai patyčių problemą spręsti gali eidami šiuo keliu tvirtais, racionaliais žingsniais ir žiūrėdami į situaciją pro adekvatumo akinius. Žvelgti į patyčias su baimės akiniais – per silpnas pasirinkimas. Privalu juos keisti stipriausiais – viešumo – akiniais.

eitis – viešumas

Viskas, kas tampa vieša, anot psichologės, tampa aišku ir matoma. Nusikaltimai vyksta naktį, nes tuomet mato mažiau akių. Patyčios vyksta drąsiai, kol nėra rizikos paviešinti ir apšviesti skriaudikų veidų. Bet jei apie patyčias visi ims kalbėti plačiai, užtikrintai dėstyti per klasės valandėles ir taip pat garantuotai, kaip matematikos formules, aiškinti, kas bus tiems, kurie tyčiosis, kur kreiptis, jei tyčiojasi, ką pasakyti besityčiojančiam – tai taps viešai netoleruotinu reiškiniu, ir baimės akinius užsidės tas, kas ką tik drąsiai spjovė mažesniam už kaklo. 

„Ugdykime vaikus nuo mažens. Niekas niekada ir niekaip negali su tavimi elgtis taip, kaip tau nepatinka. Ir jei tu stabdai, o tau sunku – turi sakyti tol, kol suaugusiems taps įkyru. Ir bus saugu“, – įsitikinusi psichologė. 

Psichologė K. Gurskienė sutinka, jog, stabdant patyčias, svarbi kiekviena priemonė, skirta padėti vaikui ir jo tėvams. Kuo daugiau mokyklų bendruomenių žinos, kad patyčių atveju gali padėti psichologas ar net teisininkas, tai galėtų suveikti ir kaip patyčių prevencija. Juk žinodami, kokios pasekmės gresia, kad jos yra neišvengiamos, kai kurie patyčių organizatoriai susimąstytų, kokių problemų gali kilti jiems patiems, jų tėvams ar aplinkiniams. Neapykanta neturi galios, kai žinai, ką su ja daryti.

Gerbiami tėveliai!

Kiekvienam iš Jūsų svarbu žinoti, kas vyksta mokykloje, kurioje mokosi Jūsų vaikas. 2022 m. lapkričio 21–23 dienomis Nacionalinė švietimo agentūra vykdė Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos išorinį vertinimą. Tris dienas 5 išorės vertintojai stebėjo 73 mūsų mokytojų pamokas, susipažino su mūsų vykdoma veikla, gimnazijos tvarkomis ir dokumentais, mokinių mokymusi ir daroma pažanga.

Siūlau Jums susipažinti su išorinio vertinimo ataskaita apie mūsų darbą.

Gimnazijos direktorius Alanas Magyla

Kėdainių r. Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos PRIV ataskaita

 

 

Gimnazijos veiklos kokybės įsivertinimas 2022